Ankara Horlama Tedavisi

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ankara Horlama Tedavisi
Ankara Horlama Tedavisi

Ankara horlama tedavisi yapılan analiz ve ölçümlere göre kişiye özel horlama tedavisi uygulanır. Horlama, uyku sırasında solunum yolundaki yumuşak dokuların gevşemesi sebebiyle daralan hava yolundan hızlı bir şekilde gecen hava akımının, yumuşak damak ve küçük dil gibi desteksiz olan dokuları titretmesi sonucunda gürültülü seslerin ortaya çıkmasıyla oluşur. Horlama sesinin şiddeti de solunum sırasındaki hava yolunun ne kadar daraldığına bağlı şekilde değişkenlik gösterecektir.

Horlama, ciddi sağlık sorunlarına sebep olur, yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkiler. Horlayan insanlarda bu durumdan habersizdir veya horladıklarını kabul etmez. Horlayan bireyler bu durumdan utanmak yerine tedavi yöntemlerine başvurmalıdır.

Horlama Nasıl Tedavi Edilir?

Horlama tedavisi için hastalar tam bir değerlendirmeden geçer ve horlamaya sebep olan faktörleri araştırmalıdır. Horlama sorunu için hastanelerin KBB bölümüne gidilebilir. Fakat daha detaylı bir analiz için uyku laboratuvarına başvurarak tetkiklerin yaptırılması gerekecektir. Horlama tedavisinde, ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki çeşit tedavi uygulanır.

Lazerle horlama tedavisi Ankara da verilen tedavi yönteminde ise sarkık dokular gerilerek küçülür. Yapılan KBB muayenesi sonrasında burundaki kemik eğrilikleri, bademcik büyümesi gibi durumlar tespit edildiğinde cerrahi şekilde alınır. Basit, komplikasyon riski düşük olan tedavilerle yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Ankara horlama protezi ve diğer tedavi yöntemleri uygulaması en kolay ve en ekonomik tedavi yöntemleridir. Horlama veya uyku apnesi gibi şikayetleriniz varsa muayene olabilir ve size özel hazırlanacak horlama protezi ile rahat bir uyku çekmeye başlayabilirsiniz.

Horlama Tedavisi Avantajları

Horlama sorunu genellikle pozisyona bağlı şekilde görülse de uykusuzluk, yorgunluk, sigara ve alkol tüketimi gibi çeşitli nedenlere bağlı olsa da bazen tedavi gerektirir. Uyku sırasında meydana gelen horlama, sabahları yorgun, halsiz ve uykusuz olarak uyanmaya yol açar. Fakat kişi horladığının farkında olmadığı için bu durumdan şüphelenmez.

Basit horlama olarak tanımlanan bu durumun tedavisi ile daha sağlıklı bir uyku söz konusu olacaktır. Sadece kişiler kendileri için değil çevresindeki kişilerinde daha sağlıklı bir uyku çekebilmesi için tedavi almalıdır. Tedavi alınmak istendiği zaman hekim tarafından çeşitli muayene ve tetkikler yapılır. Horlamaya neden olan etkenler saptanarak uygun tedavi yöntemi düzenlenir.

Horlama Tedavisi Fiyatları

Horlama tedavisi fiyatları genellikle yapılacak yönteme ve tedaviyi uygulayan doktora göre farklılık gösterir. Bunun için öncesinde muayene olmanız gerekir. Horlamayı azaltmak, ortadan kaldırmak için çeşitli ameliyat türlerine ek olarak yapılan işlemler, ücretlerde farklılık oluşturur. Ameliyat olacak kişiler, kendi özel durumlarıyla alakalı hangi cerrahi seçeneklerin ilgili olabileceğini doktoruna danışmalıdır. Bunun dışında ameliyatsız horlama tedavisi yöntemlerinde de ücretler farklı olur.

Lazerle horlama tedavisi fiyatları ameliyatlı yöntemlere göre daha fazla tercih edilen bir yöntemdir ve fiyatlar yine yapılacak işlem kapsamına göre değişir. Lazer enerjisi kullanılarak horlamaya neden olan dokuların sıkışması sağlanmaktadır ve aynı zamanda hava yollarının da açılması sağlanacaktır.

Popüler Yazılar
Menü
Translate »