Ankara Meme Kanseri

Ankara meme kanseri tanı ve tedavileri profesyonel doktorlar ile sürdürülmektedir. Meme kanseri, memeyi oluşturan süt bezleri ve meme başına uzanan süt kanallarını oluşturulan hücrelerin kontrolsüz şekilde çoğalmasıyla gelişen bir oluşumdur. Bu tarz hücreler vücutta farklı yerlere, farklı organlara yayılabilir. Ulaştıkları yerlerde de ana tümöre benzeyen ve kontrolsüz şekilde büyüyen kitleler oluşturabilir. Yaşamları boyunca her 8 kadından birinde meme kanseri mevcuttur.

Meme Kanseri Ameliyatı

Geliştirilen yeni meme kanseri tedavi yöntemleriyle hastalığın ileri aşamasında da yaşam süresi uzar ve yaşam kalitesi arttırılır. Her meme kanseri hastasının tedavi kararı aşamasında memede kanser ameliyatı için birçok faktör beraber değerlendirilir. Bu faktörler şu şekilde özetlenir:

  • Kanser evresi,
  • Hastalığın memedeki yerleşim yeri,
  • Hastalığın memedeki yaygınlığı,
  • Hastalığın lenf bezlerine yayılım gösterip göstermediği,
  • Hastalığın tipi ve hücresel özellikleri,
  • Hastalığın yaşı,
  • Hastaların var olan diğer sağlık sorunları ve hastalıkları,
  • Hastalarının memesinin büyüklüğü, şekli ve sarkıklık derecesi,

Gibi faktörler meme kanserinin ameliyatla tedavi sürecinde etkili olacaktır. Bu özelliklere göre de hastalara meme kanseri ameliyatlarından en uygun olanı uygulanır. Meme kanserleri için mutlaka koltuk altı lenf bezlerinin hastalıklardaki tutum ve durum değerlendirilir.

Meme Kanseri Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme kanseri Ankara da teşhis edilir ve kanserin hasta özelliklerine göre uygulanacak cerrahi tekniğin tipine göre meme kanseri ameliyatı yapılır. Ameliyat süresi 1 ila 6 saat arasında değişir. Aynı zamanda bu süre her meme kanseri ameliyat yöntemi ve hastalığa göre farklılık gösterecektir. Meme cerrahlarının tecrübesi de meme kanserinin ameliyat sürecinde etkili faktörleri arasındadır. Meme kanseri ameliyatı için hastalığın bulunduğu meme ve o taraftaki koltuk altı lenf bezleri çıkartılır.

Ameliyat, genel anestezi altında yapılır ve memeye ait olan dokular, meme üzerindeki bir kısım cilt ile beraber göğüs duvarı kaslarına kadar tümüyle alınacaktır. Aynı kesi içerisinden koltuk altında kola giden ana damar üzerinde ilerler ve bölgesel olan lenf kanallarıyla düğümler çıkartılarak kısma dahil edilecektir. Böylece memenin bulunduğu bölge düzleşir ve cilt yatay bir çizgi oluşturacak şekilde tekrardan yaklaştırılır.

Meme Cerrahisi Ankara

Meme cerrahisi Ankara’da oldukça yetkin doktorlar tarafından uygulanır. Ülkemizde de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol olan şehirlerde, ülkenin batı kısmında yapılır gerek nüfus yoğunluğu gerekse yaşam tarzı alışkanlıkları nedeniyle meme kanserinin görülme oranı daha yüksektir. Ankara, bir metropol olması ve evre illerden, yurt dışından gelen meme kanseri hastaları için nitelikli tanı ve tedavi uygulanan sağlık kurumlarının faaliyetini sürdürdüğü bir şehirdir. Memede kitle en iyi doktor Ankara da bir çözüm yolu arıyorsanız kliniğimize uğrayabilirsiniz. Böylece uygun tanı ve tedavi yöntemleriyle memede oluşan kanser ve diğer kitlelerin tedavisi konusunda hizmet alabilir, doğru tanı yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Popüler Yazılar
Menü
Translate »