Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi
GASTROENTEROLOJİ
GASTROENTEROLOJİ
Tedavileri
Endoskopi (Anestezili)
Kolonoskopi (Anestezili)
Rektoskopi (Anestezili)
Helikobakter pilori üfleme testi (Radyasyonsuz)
Fleksible Rekto-Sigmoidoskopi
Mide Botox uygulaması
İntragastrik Balon Uygulaması

Gastroenteroloji sindirim sistemi (yemek borusu, mide, ince barsak, kalın barsak ve makat bölgesi) hastalıkları ile karaciğer, safra kesesi ve yolu hastalıkları, pankreas hastalıkları tanı ve tedavisiyle ilgili bilim dalıdır.

Yemek borusu (özofagus) hastalıkları (reflü, polip, divertkül, kanser vb), mide hastalıkları (gastrit, ülser, polip, kanser), ince ve kalın barsak (kolon) hastalıkları (duodenum ülseri, çölyak hastalığı, Crohn hastalığı, ülseratif kolit, divertikül, polip, kanser), karaciğer hastalıkları (akut veya kronik hepatit, siroz, asit), safra kesesi ve safra yolu hastalıkları (taş, kanser), pankreas hastalıkları (akut ve kronik pankreatit, kist, kanser) teşhis ve tedavisi ile ilgilenir.

Bu hastalıkların teşhis ve tedavisinde biyokimyasal tetkikler, radyolojik tetkikler (ultrasonografi, tomografi, MR), endoskopi (özofagogastroskopi), kolonoskopi, rektosigmoidoskopi, ERCP (endoskopik retrograd kolanjio-pankreatografi) gibi yöntemler kullanılmaktadır. Hastanemizde anestezili endoskopi ve anestezili kolonoskopi yapılmaktadır. Uyutarak endoskopi , uyutarak kolonoskopi, Gastro Randevu Ankara Hastane, Endoskopi fiyatları 2023, kolonoskopi hastane ücret 2023, ankarada endoskopi yapan hastane, anestezili endoskopi , anestezili kolonoskopi fiyatları, özel hastane endoskopi fiyatları, ankarada endoskopi yapan özel hastaneler, kolon kanseri teşhis ve tedavisi ,reflü doktor ankara, SGK anlaşmalı endoskopi , sgk anlaşmalı hastane kolonoskopi, gastro doktoru ankara

Endoskopi, kolonoskopi ve rektoskopi işlemi öncesi hastalarımızın konfor ve rahatı ön planda tutularak hastalarımız tek kişilik odalarda ağırlanmaktadır.

Endoskopi, kolonoskopi ve rektoskopi işlemi anestezili olarak ağrısız, acısız olarak yapılan bir işlemdir.

Mide Botoksu Uygulaması Botox, endoskopik olarak anestezi altında 15-20 dakika süren işlemle mide kasına ufak acısız iğneler ile uygulandığında, hem midenin açlık hormonu salgısını azaltıyor, hem de midenin boşalmasını yavaşlatarak alınan besinlerin daha uzun mide de kalmasını yol açarak, tokluk hissinin uzamasını sağlıyor. 4 ila 6 ay arasında 10-15 kilo vermek mümkün.

İntragastrik Balon Uygulaması endoskopik yöntemle ,mide içine yerleştirilen bir balondur. Midenin içine yerleştirilen balonunun kapladığı alan sayesinde hastalarda erken doyma ve tokluk hissi oluşturmaktir. hastalar daha az yemek yiyerek, kilo vermeye başlarlar. Uygulamanın tamamlanması yaklaşık 20 dakika sürer. 6 ay İle 12 ay arasında kalan balon İle 20-25 kilo vermek mümkün.

GASTROENTEROLOJİ
Doktorlarımız
Menü
Translate »