Endoskopi (Anestezili)
Kolonoskopi (Anestezili)
Rektoskopi (Anestezili)
Kapsül Endoskopi
Fleksible Rekto-Sigmoidoskopi

Endoskopi / Kolonoskopi Sedasyonlu ( Uyutularak )

Gastroenteroloji tanı ünitemizde Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri Gastroenteroloji Uzmanımız tarafından yapılmaktadır. Hastanemizde yapılacak olan işlemler sedasyon ile yapılmaktadır.

Yapılan endoskopi ve kolonoskopi işlemleri SGK anlaşmalı olarak hastanemizde yapılmaktadır. Ankara’da endoskopi yapan merkezler arasında bulunmaktadır.

Uyutularak Anestezili  Endoskopi İşlemi Merkezinizde yapılıyor mu ? Anestezili Endoskopi İşlemine nasıl gelinmesi gerekiyor ?

Hastalarımız işlem öncesi muayene edilmektedir. Muayene işleminin yapılacağı gün hastalarımıza sedasyon uygulanacağı için İşlem 15-30 dk arası sürmektedir.

Endoskopi işlemi ağrılı bir işlem değildir. Hastalar uyutulduğu için işlem sırasında herhangi ağrı veya acı hissetmezler.

Endoskopi için gelecek olan hastalarımızın gece 24:00 dan itibaren su dahil hiçbir şey yiyip içmemeleri gerekmektedir. İşlem günü ve öncesi kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmelidir. Aldığınız önemli ilaçlar , tansiyon, şeker gibi bir yudum su ile alabilirsiniz. Astım hastaları kullandıkları sprey ilaçları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Endoskopi günü sedasyon yapıldığı için araç kullanımı tavsiye etmiyoruz.

Uyutularak Anestezili  Kolonsokopi  İşlemi Hastanenizde yapılıyor mu ?

Anestezili olarak kolonoskopi işlemi Ankara da bulunan hastanemizde yapılmaktadır. Kolonoskopi önce işlem hazırlığı için hastalarımıza bir ön hazırlık planlanmakta, daha sonra kolonoskopi işlemi yapılmaktadır.

Menü
Translate »