Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI (PEDİATRİ)

Çocuk muayenesinin yanı sıra çocuklarda sık görülen ,alerjiler, grip, ateşlenme, kızamık, kızamıkçık, su çiçeği gibi bulaşıcı çocukluk hastalıkları, çocuklarda işitme sorunları, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, iştahsızlık ,öksürük nöbetleri, diş ağrıları, üriner sistem hastalıkları (idrar yolu enfeksiyonları, böbrek enfeksiyonu vb), sindirim sistemi hastalıkları, dolaşım sistemi hastalıkları, metabolik hastalıklar, kan hastalıkları , çocuklarda vitamin testleri, çocuklarda hormon testleri, çocuk alerjisi, çocuklarda burun eti, çocuklarda baş ağrısı , çocuk gelişimi takibi, çocuk vücudunda kızarıklık, gibi hasta çocuk muayene, tetkik ve tedavileri yapılmaktadır.

Domuz gribi (influenza testi), Boğaz ve burun kültürü testi, Ankara Çocuk Doktoru, Ankara özel hastane çocuk doktoru, bebek doktoru, bebek takibi, ankara bebek doktoru tavsiye, ankara pediatri uzmanı, çocuk ortopedi uzmanı, bebek için ortopedi doktoru, dikmen çocuk doktoru, balgat çocuk doktoru,ankara hastane çocuk uzmanı, ayrancı çocuk doktoru, emek çocuk doktoru, kızılay çocuk doktoru,özel hastanede çocuk doktoru, çocuk doktoru ankara tavsiye, çocuk alerjisi uzmanı ankara, çocuk randevusu ankara hastane, çankaya çocuk doktoru, ankara çocuk uzmanı, çocuk hastane ankara, gölbaşı çocuk doktoru

Çocuklarımızın özel aşı takipleri yapılmaktadır.

YENİDOĞAN BEBEK MUAYENE VE TAKİBİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde yeni doğan döneminden itibaren çocuk sağlığı izlemleri yapılmaktadır. Bu izlemde çocuklarımızın sağlıklı beslenme ve büyüme ve gelişmelerini sağlamak, ulusal aşı programındaki aşılar hakkında bilgi vermek, ulusal aşı programı dışındaki aşılar hakkında bilgilendirme ve uygulama, ilk 6 ay anne sütü ve daha sonra tamamlayıcı beslenmeyle, emzirmeyi iki yaşa doğru devam ettirmek, çocukluk dönemi hastalıklarında erken tanı sağlayan taramalar hakkında bilgi sağlamak, çocukluk çağı hastalıklarında tanı ve tedaviyi sağlamak, bebeklerde tamamlayıcı beslenmeden çocuk beslenmesine geçişte bilgilendirme ve destek sağlamak amaçlanır.

Ayrıca bebeklerde sık görülen hastalıklar;

* Yenidoğan Sarılığı

* Kalça çıkığı

* Gaz sancıları / kolik

* Pamukçuk ve ağız bölgesinde oluşan yaralar

* Konak

* Konjüktivit

* İsilik

* İmpetigo

* Fıtık gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Sağlığımızı korumak ve hastalıkların teşhisinde Erken Teşhis önemlidir. Geniş kapsamlı Çocuk Check up paketlerimiz ile  hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Çocuklarda hastalıkların teşhis ve yaşam standartlarını artırmak için düzenli aralıklarla testlerini yaptırmak önemlidir. Özellikle gelişme çağında bulunan çocukların gelişimini takip etmek açısından çocukların vitamin ve hormon testlerini düzenli kontrollerini yapılması gerekmektedir.

Check Up” Hizmetimiz için ve ayrıntılar için  Checkup Danışma hattımız +905558264674  ve 03124738855 Numaralarımızdan ücret bilgisi alabilirsiniz.

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
Doktorlarımız

Hızlı Erişim

Menü