Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi
RADYOLOJİ

SGK Anlaşmalı MR  ( emar ), Açık Emar ve Tomografi Ankara Hastane

Radyoloji, X ışınları ve diğer görüntüleme yöntemlerinin tıpta teşhis ve tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

Radyoloji Ünitemizde Açık MR (Açık Emar), 1.5 Tesla Kapalı MR ,Direkt Grafi (röntgen), Ultrasonografi, Renkli Doppler Ultrasonografi, Mamografi, Bilgisayarlı Tomografi,  Kemik Dansitometresi, Panoramik Diş Röntgeni bulunmakta olup, PACS (Görüntüleme arşivleme iletim sistemi) ile doktorlarımız görüntüleme sonuçlarını anında kendi bilgisayarlarında görebilmekte, böylece zaman kaybetmeden en kısa sürede hastalarımızın tanıları konulabilmektedir.

Merkezimiz SGK ve Özel Sigortalar ile anlaşmalı olarak İki MR Cihazı , Tomografi ve tüm görüntüleme tetkikleri yapılmaktadır.

 • 1,5 Tesla Kapalı Emar
 • Açık MR (Açık Emar)
 • Bilgisayarlı Tomografi
 • Kemik Dansitometresi ( Kemik Taraması)
 • Röntgen
 • Mamografi
 • 4 Boyutlu Ayrıntılı Gebelik Ultrasonografi
 • Ultrasonografi
 • Renkli Doppler Ultrasonografi
 • Solunum Fonksiyon Testi (Sft)
 • Panoramik Diş Röntgeni
 • HSG (Rahim Filmi)
 • Meme Biyopsi (İnce İğne Aspirasyonu)
 • Tiroid İnce İğne Biyopsi1.5 TESLA MR (Emar)Merkezimizde Tüm MR (emar) çekimleri yapılabilen. İlaçlı ve kontrastlı çekimler yapabilen 1.5 Tesla MR cihazı bulunmaktadır. Hastanemizde 2 tane MR cihazı bulunmaktadır. Açık ve Kapalı Emar çekimleri yapılmaktadır. Ankara emar merkezi, mr çekim fiyatları 2023, beyin emar çekimi, aynı gün emar çekimi, SGK anlaşmalı emar merkezleri ,açık emar olan hastaneler, ankarada açık emar, sgk emar anlaşması, emar ücretleri 2023, ankarada açık emar hangi hastanelerde var,ilaçlı emar, beyin emar fiyatları 2023, çocuk için emar, bebekleriçin mr ,anestezili emar, uyutarak emar, hastane ankara mr 2023AÇIK MR (Emar)Kapalı alan korkusu ve kaygısı olanlar için MR çekimi her zaman zor olmuştur. Açık MR bu tür korkuları olan hastalar için büyük bir rahatlık sunmaktadır. Normal MR cihazlarına göre 3 tarafı açık olan MR cihazımızda hastaların MR çekimleri daha kolay yapılabilmektedir.  Yaşlı ve çocuk hastalar MR çekimi sırasında yanlarında refakatçisi ile MR çektirebilirler.Ankara Cerrahi Tıp Merkezinde bulunan Açık MR (açık emar) cihazımızda hastalarımızın isteğine göre sedasyonlu (anestezili) olarak ta Açık MR çekilebilmektedir. Ayrıca çocuk ve bebekler içinde emar çekimi yapılmaktadır. İlaçlı emar çekimleri yapılmaktadır.Tıp Merkezimizin Emar ve diğer radyoloji işlemleri için SGK ve Özel Sağlık Sigortaları ile anlaşması bulunmaktadır.Merkezimizde yapılan MR (EMAR) işlemleri 2023 yılı  ücret ve fiyat bilgisi için 03124738855 ve 05558264674 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.Merkezimizde ve anlaşmalı kurumlarımızda  çekilen MR (emar)  ‘lar.AÇIK MR (AÇIK EMAR)Kapalı alan korkusu ve kaygısı olanlar için MR çekimi her zaman zor olmuştur. Açık MR bu tür korkuları olan hastalar için büyük bir rahatlık sunmaktadır. Normal MR cihazlarına göre 3 tarafı açık olan MR cihazımızda hastaların MR çekimleri daha kolay yapılabilmektedir. Yaşlı ve çocuk hastalar MR çekimi sırasında yanlarında refakatçisi ile MR çektirebilirler.Ankara Cerrahi Tıp Merkezinde bulunan Açık MR (açık emar) cihazımızda hastalarımızın isteğine göre sedasyonlu (anestezili) olarak ta Açık MR çekilebilmektedir.Ankara’da MR ve Tomografi çeken hastaneler içerisinde yer almaktadır. Mr 2023 yılı ücret ve tomografi 2023 fiyatları için merkezimizi arayabilirsiniz.Ankara’da bulunan görüntüleme merkezimiz Kızılay çevresi ve Ankara MR çeken merkezler ve Tomografi çeken merkezler arasında yer almaktadır.Hastanemizin Mr çekimi SGK ve Tomografi çekimi SGK anlaşması dışında Özel Sağlık Sigortaları ile anlaşması bulunmaktadır.Özel Hastanelerde MR ( emar) ücreti ne kadar ?Merkezimizde açık emar ve 1.5 tesla emar cihazında çekilecek olan emar ücretleri hastanın sosyal güvencesi ve çekilecek emarın türüne göre fiyatları değişmektedir.

  Emar Çektirmek için hangi bölüme gidilir ?

  Emar çekilecek bölgeye göre , hangi doktor tarafından isteneceği belirlenmektedir. Elinizde başka bir hastane veya doktor tarafından istenen emar var ise randevu alıp emarınızı çektirebilirsiniz.

  SGK Emar karşılıyor mu ?

  Tıp Merkezimizin SGK anlaşması vardır. Emar çekimi için SGK ödemesi dışında emar fark ücretide alınmaktadır.

  Emara giremeyen ve emar korkusu olan hastalar ne yapmalı ?

  Emara giremeyen hastalarımız için hastanemizde açık emar bulunmaktadır. Ayrıca emara giremeyen hastalar için sedasyon ile yani uyutularak emar çekimi de hastanemizde yapılmaktadır.

  Emar çekimi aynı gün çıkar mı ?

  Emar çekimi sonrası emar görüntülerinin olduğu cd hastalarımıza çekim sonrası verilmektedir. Emar raporu ise 2-3 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Ayrıca görüntüler ve raporunuz e nabız sistemine de yüklenmektedir.

 • Hastanenizde Hangi emar cihazları var Açık MR’ın Diğer MR ‘lardan farkı nedir?Hastanemizde hem Açık emar hemde 1.5 Tesla Kapalı Emar bulunmaktadır.Kapalı alan korkusu (klostrofobi) ve kaygısı olanlar için MR çekimi her zaman zor olmuştur. Açık MR bu tür korkuları olan hastalar için büyük bir rahatlık sunmaktadır.Normal MR cihazlarına göre 3 tarafı açık olan MR cihazımızda hastaların MR çekimleri daha kolay yapılabilmektedir. Yaşlı ve çocuk hastalar ile kapalı emarda duramayan hastalarımız MR çekimi sırasında yanlarında refakatçisi ile MR çektirebilirler.Anestezili uyutarak MR(emar) çekililiyor mu? Anestezili MR fiyatı ne kadar ?Ankara Cerrahi Tıp Merkezinde bulunan Açık MR (açık emar) cihazımızda hastalarımızın isteğine göre sedasyonlu (anestezili) olarak ta Açık MR (open MR) çekilebilmektedir. Manyetik Rezonans Ücret bilgisi için randevu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.Özellikli MR çekimleri için merkezimizin Görüntüleme Merkezleri ile MR anlaşması bulunmaktadır. Açık Mr cihazı olan hastaneler, Mr Ankara, Emar Ankara, ilaçlı emar çekimi ve anestezili emar çekimi hastanemizde yapılmaktadır.Ankara Özel Hastane MR, Beyin emar , bel emar, Açık emar fiyatları , Emar ücreti 2023, Mr fiyat 2023, SGK anlaşmalı görüntüleme merkezleri, bebek emar, çocuk emar, ilaçlı emar, prostat emar, prostat mr, beyin emar, açık emar çeken özel hastaneler, Açık emar , açık mr ankara fiyatları, mr ücretleri ne kadar, özel hastane emar fiyatı, açık mr ankarada hangi hastanelerde var  Ankarada hangi hastanelerde emar var , Ankara MR fiyatları , Ankara görüntüleme merkezleri nerelerdir.
 • Tomografi Ankara , Tomografi Fiyatları, Ankara görüntüleme merkezleri, Ankarada tomografi çeken özel hastaneler , beyin tomografisi, ilaçlı tomografi ücreti , ankara acil tomografi çeken hastanelerden birisidir.
 • Çocuk emar çekimi ve bebek için emar çekimi yapılıyor mu  gibi bir çok soru gelmektedir.Ankarada mr nerede çekilir ?Hastanemizin SGK ve Özel Sigortalar ile emar çekimi ile ilgili anlaşması bulunmaktadır.Hastanenizin MR emar için SGK anlaşması ve özel sigorta anlaşması var mı?Ankara da bulunan hastanemizin MR emar için SGK ve Özel Sağlık Sigortaları ile anlaşması bulunmaktadır. Merkezimizde yapılan MR (EMAR) işlemleri 2023 yılı ücret ve fiyat bilgisi için 03124738855 numaralı telefonumuzdan ve 05558264674 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.İlaçlı Mr Çekimi Yapılıyor mu ? İlaçlı Emar için nasıl gelinmesi gerekmektedir?Merkezimizde ilaçlı mr çekimi yapılmaktadır. İlaçlı emar diğer ismi ile kontrastlı madde ile çekilen ilaçlı çekimler için hastamızın en az 3-4 saat aç gelmesi gerekmektedir. İlaçlı emar çekimleri için kontrastlı madde damar yolu ile hastaya verilmekte ve çekim yapılmaktadır. İlaçlı emar çekimi sonrası ilacın vücuttan daha çabuk atılması için bol su içilmesi tavsiye edilmektedir.

  Emar Çekimi Kaç dakika sürer ?

  Emar Çekimleri çekilecek emara göre 20 dakika ile 1 saat arası sürmektedir.

  Emar Sonucu ne zaman çıkar ? Emar sonucuma nereden bakarım ?

  Emar sonucu raporlama süreci yaklaşık 1-2 gün sürmektedir. Emar çekilen hastalarımıza emar çekimi sonrası görüntülerinin olduğu Cd hemen verilmektedir. Ayrıca emar sonucu ve görüntüleri e nabız sistemine de yüklenmektedir.

  Emar korkum var ne yapabilirim ? Emara ters girilir mi?

  Emar korkusu olan hastalarımız için merkezimizde Açık emar cihazıda bulunmaktadır. Ayrıca çekilecek bölgeye göre emara ters olarak ta girilebilir.

  Aynı gün Emar çekimi yapılıyormu ? Acil Emar çekimi yapıan Ankara hastaneleri ?

  Emar çekimi hastanemizde genelde aynı gün yapılmaktadır.

  Ankarada açık emar çekilen hastaneler ?

  Ankara Cerrahi tıp merkezinde Açık emar çekimi yapılmaktadır.Açık emar çekilen merkezler arasında yer almaktadır.

  Ankarada açık emar hangi hastanede var ?

  Açık emar çekimi Ankara cerrahi tıp merkezinde yapılmaktadır.

  Açık emar güvenilir mi ? İnsan sağlığına zararı var mı?

  Açık emarın diğer  mr cihazları ile bir farkı bulunmamaktadır. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir riski yoktur. Emar cihazlarında radyasyon bulunmadığı için görüntüleme cihazları arasında radyasyon yaymayan cihazdır.

  Açık emar (open mr )  nasıl çekilir?

  Açık emar diğer emar cihazları ile aynı çekim yapılmaktadır. Emar cihazının etrafı açıktır. Kapalı mrlar gibi tünel içerisinde çekim yapılmamaktadır.

  Emar çekilirken nelere dikkat etmek gerekir ?

  Emar çekimine girerken üzerinizde metal eşya olmaması lazım. Ayrıca vücudunuzda implan, stent var ise çekimden önce teknisyene mutlaka söylemeniz gerekmektedir.

  Emar ücreti ne kadar?

  Emar çekim ücretleri çekilecek emara göre değişmektedir. Ayrıca emarın ilaçlı olması ve ya uyutularak ( anestezili ) olması da emar fiyatını değiştirmektedir. Hastanemizden emar ücreti fiyat bilgisi için bize 05558264674 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Hastanemiz Ankara da bulunan şehir hastanelerine ve ankara hastanelerine yakın mesafede bulunmaktadır.

             Ankara Tomografi  (BT) çeken özel hastaneler hangileridir ?

Merkezimizde tomografi çekimi yapılmaktadır. Hastanemizde aynı gün tomografi çekimi yapılmaktadır.

  Tomografi Ücreti ne kadar Ankara ?

Tomografi ücret bilgisi için hastanemiz 03124738855 numaralı telefonunu arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ankara Özel Hastanede Tomografi çekiliyor mu ? Özel hastane tomografi ücretleri ?

Tomografi çekimi aynı gün yapılmaktadır. Akciğer tomografisi, tüm batın tomografisi, sinüz tomografisi gibi çekimler hastanemizde yapılmaktadır.

 • Emar çekimi için hangi şehirlerden hastalar gelmektedir ?Açık emar çekimi ve diğer emarlar için Eskişehir açık emar, Kırıkkale mr merkezi, Kırıkkale açık emar, Bolu Açık Emar, Bolu mr merkezi, Kırşehir Açık Emar , Kırşehir Emar merkezi, Çankırı Açık Emar , Çankırı Mr merkezi, Çorum Açık Emar, Çorum Emar çeken hastaneler, Karabük mr merkezi, Karabük açık emar, Kastamonu mr merkezi, Kastamonu mr merkezi, Kastamonu Açık Emar , Sinop mr merkezi, Sinop Açık Emar ,Nevşehir mr merkezi, Nevşehir Açık Emar , Aksaray mr merkezi, Aksaray Açık Emar, Aksaray mr merkezi, Aksaray Açık Emar, Karaman mr merkezi, Karaman Açık Emar, Çorum mr merkezi, Çorum Açık Emar, Amasya mr merkezi, Amasya  Açık Emar, Kulu mr merkezi, Kulu Açık EmarEmara girmeden önce nelere dikkat etmek gerekir ? Emara girmek için açmı  gitmek gerekli  ?Emara girmeden önce emar çekecek teknisyene vücudunuzda herhangi bir metal ( implant, kurşun, peircing v.b. ) var ise söylemeniz gerekmektedir. Ayrıca emara girer iken çıtçıtlı veya metal parçaları olan kıyafetler ile çekime gitmemeniz gerekmektedir.  Ayrıca çekilecek emara göre aç veya tok olarak emara gitmeniz gerekmektedir. Özellikli ve ilaçlı olmayan emar çekimlerinde bel, boyun,omuz , ilaçsız beyin gibi emar çekimi için aç olmanıza gerek yoktur.Merkezimizde yapılan MR (EMAR) ve Tomografi işlemleri 2023 yılı ücret ve fiyat bilgisi için 03124738855 ve 05558264674 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.Merkezimizde ve anlaşmalı kurumlarımızda çekilen MR ‘lar.AÇIK MR VE 1.5 TESLA KAPALI MR
  • Açık MR ( Açık /Open emar )
  • 1,5 Tesla Kapalı MR
  • Eklem MR
  • Beyin MR
  • İlaçlı MR
  • İlaçlı Beyin MR
  • Boyun MR
  • Bel MR
  • Hipofiz MR
  • Kardiyak MR
  • Vertebra MR
  • Diffüzyon MR
  • Alt Abdomen MR
  • Üst Abdomen MR
  • Servikal MR
  • Kolanjiyografi MR (MRCP)
  • Dinamik MR
  • Diz MR
  • Eklem MR
  • Meme MR + Dinamik MRG
  • Abdomen MR
  • Omuz MR
  • Ayak MR
  • Kas İskelet MR
  • Ayak Bileği MR
  • El Bileği MR
  • Dirsek MR Dirsek
  • Akciğer ve Mediasten MR
  • CRURB MR
  • Tibia MR
  • Femur MR
  • Prostat MR
  • Perianal Fistül MR
  • Temporal Kulak ,AC Mr+C
  • Norton Noroma Ayak MR
  • M.E MR
  • Ön Kol MR
  • Hemurus MR
  • Aşil Tendon MR
  • Nazofarenks Boyun MR
  • Brakial Pleksus MR
  • Karaciğer MR
  • Pankreas MR
  • Tüm Abdomen MR
  • Spektroskopi MR
  • Perfüzyon MR
  • Bos Akım MR
  • Anjiografi Serebral
  • Anjiografi Aorta
  • Anjiografi Extremite
  • Anjiografi Renal
  • Anjiografi Karotis Vertebral
  • Anjiografi Torakal
  • Mr Anjiografi Abdominal
  • MR Kolanjio 3D
  • MR Ürografi 3D
  • MR Myelografi 3D

  ULTRASON

  • Boyun Ultrason
  • Abdomen Ultrason, tüm
  • Abdomen Ultrason, üst
  • Eklem Ultrason ( Tek taraf)
  • Endoskopik Ultrason
  • Follikülometri
  • Hepatobilier Ultrason
  • İntravasküler Ultrason (IVUltrason)
  • İntroperatif Ultrason
  • Kalça eklemi Ultrason ( Tek taraf )
  • Meme Ultrason (Bilateral)
  • Meme Ultrason (Unilateral)
  • Obstetrik Ultrason
  • Orbita Ultrason (Bilateral ) (A veya B mod)
  • Parotis bezi Ultrason
  • Renal Ultrason
  • Skrotal Ultrason
  • Submandibuler bez Ultrason
  • Suprapubik pelvik Ultrason
  • Tiroid Ultrason
  • Toraks Ultrason
  • Transkranial veya transfontanel Ultrason
  • Transrektal Ultrason
  • Transvajinal Ultrason
  • Üriner sistem Ultrason
  • Yüzeyel doku Ultrason

  RENKLİ DOPPLER ULTRASON

  • 3-boyutlu renkli Doppler ultrasonografi
  • Abdominal aorta renkli Doppler US
  • Abdominal renkli Doppler US
  • Alt ekstremite arteriel sistem RDUS, tek taraflı
  • Alt ekstremite perforan ven renkli Doppler US, tek taraflı
  • Alt ekstremite venöz sistem RDUS, tek taraflı
  • Karotis renkli Doppler US (Tek, bilateral)
  • Kitle lezyonu renkli Doppler US
  • Meme renkli Doppler US
  • Obstetrik renkli Doppler US
  • Orbita renkli Doppler US
  • Pelvik renkli Doppler US
  • Penil renkli Doppler US
  • Portal ven renkli Doppler US
  • Renal renkli Doppler US (Bilateral)
  • Skrotal renkli Doppler US
  • Tiroid bezi renkli Doppler US
  • Üst ekstremite arteriel sistem RDUS, tek taraflı
  • Üst ekstremite venöz sistem RDUS, tek taraflı
  • Vertebral arter renkli Doppler US (Tek, bilateral)
  • Vezikoüreteral reflüks renkli Doppler US

   

  BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ (BT)

  • Beyin Tomografi (BT)
  • Orbita MR Tomografi (BT)
  • Paranazal Sinüs Tomografi (BT)
  • Akciğer Tomografisi
  • Temporal Kemik Tomografi (BT)
  • Boyun Tomografi (BT)
  • HRCT Tomografi (BT)
  • Toraks Tomografi (BT)
  • Taş Protokolü Tomografi (BT)
  • Tüm Abdomen Tomografi (BT)
  • Üst Abdomen Tomografi (BT)
  • Alt Abdomen Tomografi (BT)
  • BT ürografi Tomografi (BT)
  • Servikal Tomografi (BT)
  • Torakal Tomografi (BT)
  • Lomber Tomografi (BT)
  • Extremite Tomografi (BT)
  • Dental Tomografi (BT)

  RADYOLOJİ

  • US kılavuzluğunda periferik sinir blokajları-Rejyonel anesteziUS kılavuzluğunda periferik sinir blokajları-Rejyonel anestezi
  • Meme kitle biyopsileri, Kist aspirasyon ve tedavileri, Meme kitlesi telle işaretleme
  • Tiroid gland nodülleri ince iğne aspirasyon biyopsileri ve lenf nodu biyopsileri
  • Tiroid nodüllerinde RF ablasyon
  • Böbrek hidronefrozlarda nefrostomi kateri takılması
  • Tüm vücut lend nodu biyopsileri
  • Batın içi geçici ve kalıcı asit drean kateteri takılması
  • Picc line kateter yerleştirilmesi
  • Diyaliz kateteri ve cok amaçlı venöz subclavian ve juguler venöz kateter yerleştirilmesi.
  • Renal kist aspirasyonu tedavisi
  • 12-18 kadran prostat biyopsisi
  • Karaciğer parankim biyopsileri ve kitle biyopsileri
  • Batın içi kitle biyopsileri
  • Torasentez ve parasentes
  • Plevral efüzyon tedavisi
  • Batın içi abse tedavisi
  • Parotis gland kitle biyopsileri
  • Lenfatik ve venöz vasküler malformasyonlarda skleroterapi
  • EVLA ile varis tedavisi
  • Yüzeyel varislerde skleroterapi
  • Port kateter takılması
RADYOLOJİ
Tedavileri
RADYOLOJİ
Doktorlarımız

Hızlı Erişim

Menü
Translate »