ankara saç ekimi

Ankara saç ekimi, Estetik ve doğal görünümün saç ekim ameliyatının ayrılmaz bir parçasıdır. Ön saç çizgisi ve alın çöküntüsü doğal çizgiler olup olmadığı, ekilen saç köklerinin orijinal saça paralel olup olmadığı ve saç köklerinin dağılımı, saç ekiminin başarısını etkileyen faktörlerdir.

Saçlarım Dökülüyor Neden?

Saç dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bir durumdur. Bunun bir çok nedeni olmakla birlikte ana sebepleri genetik, hormonal, yaşlanma, vitamin ve mineral eksiklikleri gibi etmenlerdir. Bu problem saç ekimi ile sorun olmaktan çıkmaktadır.

Hangi Saç Ekimi Yöntemi İyi?

Farklı saç ekim teknikleri olmakla birlikte son yıllarda popüler hale gelen FUE (folliküler ünite ekstraksiyonu) tekniği içlerinde öne çıkmaktadır. Farklı ekim tekniklerinde genel olarak aşamalar benzer olmakla birlikte en az skar bırakması, herhangi bir kesme, dikme işlemi olmaması, haliyle işlem sırasında ve sonrasında ağrı olmaması ve maksimum greft sağlaması FUE tekniğinin avantajları olarak ön plana çıkmaktadır. Ankara da bulunan hastanemizde fue tekniği ile saç ekimi yapılmaktadır. Bu yöntemde her iki kulağınız arasında kalan başınızın arka kısımındaki bölümünden saç üniteleriniz tek tek toplanmakta ve saç dökülmesi olan bölgeye özenle açılan yeni yerlerine tek tek yerleştirilmektedir. Saç ekimi 2023 yılı fiyatları için merkezimizden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilmekte (isteğe göre sedasyon altında) ve tüm aşamaları ile toplamda ortalama 6-8 saat sürmektedir. İşlem sonucunda en doğal saç görünümü sağlanmakta ve ertesi gün günlük işlerinize dönmenize olanak sağlamaktadır. Saç ekimi sonrası 3 gün saçlarınızı yıkamamanız gerekmektedir.  İşlem sonrası 3. gün size temin edilen ürünlerle saçlarınızı nasıl yıkamanız gerektiği tarafımızca size gösterilmektedir. Ardından 7 gün boyunca günde bir kere size tarif ettiğimiz şekilde saçlarınızı yıkamalısınız.

Saç Ekimi Sonrası kaç gün sonra işe dönebilirim?

11.günde sizi tekrar kontrole çağırıp saç ekim alanında oluşan kabukların temizlenmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Daha sonrasında aylık kontrollerle ve lüzum halinde saç PRP ve mezoterapi uygulamaları ile takiplerinize devam edilmektedir. Saç ekimi işlemi sonrası net sonuçların ortaya çıkması 6 ay ile 1 yıl sonunda görülmektedir.

1 Seansta kaç greft ekilmektedir?

Saç ekimi yapılacak kişiye göre değişmekle birlikte 1 seansta en fazla 5000 greft saç ekimi yapılmaktadır.

2000 greft Saç Ekim Ücreti Ne kadar?

2000 greft saç ekimi ücret bilgisi için whatsapp numaramızdan kafanızın 5 cepheden ( ön,arka,sağ,sol ve üst ) fotoğrafını göndererek bilgi alabilirsiniz.

4000 greft saç ekimi fiyatı ne kadar?

4000 greft saç ekimi ücret ve fiyat bilgisi için whatsapp numaramızdan kafanızın 5 cepheden ( ön,arka,sağ,sol ve üst ) fotoğrafını göndererek bilgi alabilirsiniz.

5000 greft saç ekimi ücreti ne kadar?

5000 greft saç ekimi ücret bilgisi için whatsapp numaramızdan kafanızın 5 cepheden ( ön,arka,sağ,sol ve üst ) fotoğrafını göndererek bilgi alabilirsiniz.

Traşsız saç ekimi yapılıyor mu?

Saçlarınızın daha sağlıklı bir şekilde yerlerinden toplanarak, yeni yerlerine adapte olmaları için traş ile ekim tercih edilmektedir.

Saç ekiminde yaş sınırı var mı?

Saç ekimi 18-70 yaş arası herkese yapılmaktadır.

Genetik saç dökülmem vara saç ekimi yapılır mı?

Saç dökülmesi genetik androjenik, vitamin ve mineral eksikliği gibi nedenleri olmakla birlikte her tip saç dökülmesinde ekim işlemi yapılabilir.

Kaç seansta saç ekimi yapılıyor?

Ankarada bulunan hastanemizde Muayene sonrası karar verilmekle birlikte 1 ve ya 2 seansta saç ekimi yapılabilmektedir. Saç ekimleri sonrası 1 yıl süre olması gerekmektedir?

Saç Ekimi Sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

Saç ekimi sonrası ekim yapılan bölgenin travmalardan korunması, sigara alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerekmektedir. Uzun süre güneşe maruz kalınmaması, ilk 3 gün su ile temastan kaçınılması uygundur.

Saç Çıkaran Şampuanlar ve losyon etkili mi?

Saç dökülmesi tipine göre farklı medikal şampuan ve losyonlar önerilebilmektedir

Ekilen saçları hangi renkte çıkıyor?

Ekilen saçlar alınan bölgedeki özelliklerini bir süre devam ettirir, ortalama 1 yıl süresi sonrası yeni yerine adapte olmakta ve renk değişikliği genelde olmaz.

Ekilen saçlarım dökülür mü?

Ekilen saçlarda genellikle dökülmesi beklenmemektedir.

Saç ekimi yazın mı kışın mı ekilmesi uygundur?

Saç ekimi yılın her dönemi yapılabilmektedir.

Saç Ekimi sırasında ve sonrası ağrı oluyor mu?

Saç ekimi sırasında lokal anestezili veya duruma göre sedasyon (uyutarak) yapıldığı için ağrı olmamaktadır. İşlem sonrasında kişiye göre değişmekle birlikte genellikle ağrı olmaz.

Sakal, bıyık ve kaş ekimi yapılıyor mu?

Hastanemizde sakal, saç ve kaş ekimi yapılmaktadır.

Kadınlara saç ekimi yapılıyor mu?

Kadınlara saç ekiminin yanı sıra kaş ekimi işlemide merkezimizde yapılmaktadır.

Saç Dökülmesine Karşı PRP Tedavisi Nasıl yapılmaktadır?

Saç dökülmesi için Platelet rich plasma tedavisi merkezimizde genelde 3-6 seans arası uygulanmaktadır. Saç prp işleminin saç dökülmesi ve saç artışına faydaları fazladır. Saçların beslenmesi ve hacim kazanmasında etkileri vardır.

Saç Dökülmesinde Kök Hücre Uygulamaları

Kök hücreler zarar gören dokuları onarmak ve ölen hücrelerin yerini almakla görevli hücrelerdir. Son yıllarda sağlık alanında kullanımı iyiden iyiye artmaktadır. Bu alanlardan birisi de saç dökülmesidir. Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan kök hücre uygulamaları olmayan saçı çıkartmaz. Var olan saçlarınızı güçlendirir, daha dolgun, canlı ve tok bir görüntü sağlar ve aynı zamanda uyuyan saç köklerinizi harekete geçirir. İşlem sedoanestezi altında gerçekleştirilmekte ve ortalama 30 dakika sürmektedir. Karın bölgenizden alınan yağlar belirli bir işlemden geçirildikten sonra saçlı derinize enjekte edilmektedir. İşlem saç ekimine bir alternatif değil yardımcı bir yöntemdir. Saç ekimi öncesi ya da sonrasında saçlarınızı desteklemek amacı ile uygulanmaktadır. Dökülmenin devam ettiği hastalarda dökülmeyi minimize etmek, var olan saçları korumak ve güçlendirmek amacı ile de kullanılabilmektedir. İşlem sonrasında aynı gün işinize geri dönebilirsiniz.

Saç Ekimi İşlemi İçin Tüm Sorularınız için bize: 05423567309 numaralı telefonumuzdan direk ulaşabilirsiniz.

 

Menü
Translate »