Ankara özelde endoskopi fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ankara özelde endoskopi fiyatları
Ankara özelde endoskopi fiyatları

Ankara özelde endoskopi fiyatları, klinikten kliniğe değişiyor. Endoskopi; on iki parmak bağırsağı, mide ve yemek borusundaki rahatsızların teşhisi çekilir.

Ankara endoskopi çekimi; uç kısmında kamera ve ışık olan silindir şeklindeki bir cihazla yapılır. Endoskopi sayesinde organların lümeni ile iç duvarları incelenir. Halk arasında endoskopi şeklinde ifade edilen inceleme tıp dilinde “Üst gastrointestinal sistem” incelemesidir. Endoskopi cihazı ağız yoluyla girilip hastanın yutak, yemek borusu, mide, on iki parmak bağırsağını sırasıyla inceler. Endoskopi, güvenli ve riski olmayan tanı ve tedavi yöntemidir. Endoskopi çekimi, Gastroenteroloji uzmanları ve diğer branş doktorları tarafından da gerçekleşebiliyor. Endoskopi çekimiyle hastanın mide, on iki parmak bağırsağı, ince bağırsak ve midesindeki tüm anormal durumlar ortaya çıkıyor.

Endoskopi Ne İçin Yapılır?

Ankara özelde endoskopi fiyatları konusuna değinmeden önce kısaca endoskopinin neden yapıldığını açıklamak gerekiyor. Endoskopi, Gastroenteroloji başta olmak üzere tıbbın birçok alanında da çok kullanılıyor. Güvenli bir uygulama olan endoskopi; on iki parmak bağırsağı, mide, yemek borusu organlarında kötü huylu ve iyi huylu hastalıkların tanısı için yapılmaktadır. Aynı zamanda on iki parmak bağırsağı ve mide ülserinden kaynaklı kanamaları durdurmak içinde endoskopiden yararlanılır.

Endoskopi çekiminin diğer yapılma amaçları çoktur. Poliplerin çıkarılması için endoskopiden yararlanılır. Ayrıca iç organlarda meydana gelen kötü ve iyi hastalıkların sebep olduğu darlıkları genişletmek içinde hastaya endoskopi uygulanır.

Endoskopi İşlemi Nasıl Yapılır?

Ankara endoskopi işleminde cihaz hastanın ağzından girip sırasıyla önce yutak daha sonra yemek borusu, mide en sonda on iki bağırsak incelenir. Endoskopi esnasında dikkatli şekilde organların iç duvarları incelenmektedir. Organlarda anormal görüntü, doku değişikliği ve ülser odakları varsa onlarda biyopsi adı verilen doku parçalarıyla alınıp incelenir. Endoskopi sırasında küçük kanamalar olabiliyor. Eğer hastada pıhtılaşma problemi yoksa kanamayla hastada önemli bir sağlık sorunu ortaya çıkmaz. Endoskopinin ardından biyopsi alınan doku çok kısa sürede kendini yeniler.

Endoskopi işlemi hastada ağrı oluşturmaz. Fakat iç organlara hava verilerek yapıldığından dolayı hastada gerginlik olabilir. Hastayı rahatlatmak için damardan ilaç verilerek sakinleştirildikten sonra endoskopi yapılabilir.

Ankara Endoskopi Fiyatları

Ankara endoskopi fiyatları birkaç noktaya göre belirlenir. Endoskopi fiyatları;

  • Uzman doktor ücreti,
  • Kullanılan malzemeler,
  • Anestezi ücretine göre değişiyor.

Endoskopi uygulamaları;

  • Kolonoskopi,
  • Sigmoidoskopi,
  • Gastrokoskopi,
  • Rektoskopi işlemlerinden oluşur.

Endoskopi fiyatlarını yukarıda sıraladığımız işlemlerde belirler. Endoskopi tedavisiyle ilgili önceden bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Yapılacak işleme göre fiyat belirlenir. Bunun için hasta doktor tarafından fiziki muayene edilmelidir. Fiziki muayenenin ardından birtakım testler sonucunda doktor endoskopi yapmaya ihtiyaç duyabilir.  Böylelikle yapılacak tetkikler sonucunda Ankara özelde endoskopi fiyatları belirlenir. Endoskopi tanı yanında tedavi amaçlıda uygulanan bir yöntemdir Uygulanacak endoskopi tedavisine göre de fiyat ortaya çıkar.

Popüler Yazılar
Menü
Translate »