Ankara Meme Sağlığı Merkezi

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ankara Meme Sağlığı Merkezi
Ankara Meme Sağlığı Merkezi

Ankara meme sağlığı merkezi ile Ankara ve diğer şehirlerden gelen hastaların tanıtı ve tedavisi yapılıyor. Dünyada her sene yaklaşık iki milyon kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Ülkemizde meme kanseri ise 20 bin kadının yaşamını etkileyen en önemli kadın kanserlerindendir. Tüm kanser türlerinde olduğu gibi, meme kanseri de erkenden teşhis edildiğinde tedavi edilebiliyor. Meme kanseri sürecinde hastalığın evresi tedavi yöntemlerini de belirler. Bu nedenle düzenli şekilde muayene olmak önemlidir.

Meme sağlığı merkezi Ankara bölgesinde yapılan tanı ve tedavi yöntemleri, sadece kanser değil tüm meme hastalıkları için mevcuttur. Meme sağlığı merkezimiz, hizmete girdiğinden bu yana meme problemleriyle alakalı tüm uzmanlıkları içeren deneyimli kadrosunu barındırıyor. Böylece meme kanseri ile meme hastalıklarının tanısı, tedavisi modern ve mükemmel şekilde uygulanıyor.

Meme Sağlığı Nedir?

Meme, farklı kültür ve toplumlarda oldukça önemli bir organdır. Temel işlevleri ise türün devamı için yeni doğan bebeğin beslenmesidir. Bunun yanı bir farklı özelliği, memeyi diğer organlardan farklı kılar. Bu özellikle birlikte meme, kadının bütünlüğünü oluşturan temel parçalardır. Bu sebeple meme sağlığı, diğer organların sağlığından farkı bir konumdadır. Meme sağlığı ile alakalı sorunlar, kadınların kimliğini de tehdit eder. Bu nedenle çok farklı algı ve korkulara yol açar. Bu korku ve algıların yenilmesi açısından toplumlar meme sağlığı açısından bilgilendirilmeli ve bilinçlendirilmelidir.

Meme sağlığı merkezi bilinçlendirilmiş ve gelişmiş toplumlarda düzenli olarak meme kontrollerinin yaptırıldığı yerler arasında. Böylece memede gelişen herhangi bir hastalık erkenden tanınır ve böylece gerekli önlemler alınabiliyor. Hemen her kadının yaşamlarının bir evresinde memeyle alakalı yakınmalar olur. En sık durumlardan birisi de memelerde ağrının oluşması ve ele sertliğin gelmesidir. Bu sertlikler büyük oranda kanser değildir fakat mutlaka bir uzman hekim tarafından değerlendirilmelidir.

Meme Muayenesi

Kişilerin kendi kendine muayene yapabilmesi, meme kanseri bilinci oluşturmasına yardımcı olur. Aynı zamanda aynı zamanda meme sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kadınlar 20 yaşından itibaren her ay meme muayenesi yapmalıdır. Ankara Meme Sağlığı Merkezi ise bu noktada memede oluşan iyi huylu hastalıkların, kanserin tedavisinde de hastalarına dünya standartlarında tedavi olanaklarını sunar. Meme kanseri tanısı alan hastalar ile farklı hastalıklar için en uygun ve en özel tedavi planı çıkarılıyor. Hastalar sosyal açıdan da destek alma şansına sahiptir. Memede kitle en iyi doktor Ankara bölgesinde tüm kadınlar için tanı ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Meme merkezinde deneyimli meme radyolojisi uzmanları tarafından meme kanserinin tanısı için MR, ultrasonografi ve mamografi gibi görüntüleme sistemleri kullanılıyor. Bunların yardımıyla her türlü tümör saptanır. Aynı zamanda bunların biyopsisi de meme sağlığı merkezinde yapılıyor. Meme kanseri tanısı konulan hastalarda çok küçük tümörler işaretlenir ve ameliyat ortamında gerekli tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Popüler Yazılar
Menü
Translate »