Ankara Doppler Ultrason Ücreti

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ankara Doppler Ultrason Ücreti
Ankara Doppler Ultrason Ücreti

Ankara Doppler Ultrason ücreti, hastaneden hastaneye değişiyor. Ankara Doppler Ultrason çekimi; yüksek frekanslı ses dalgalarının kan hücrelerine çarpmasıyla ortaya geriye dönük yansımanın çıkması sonucunda yapılır.

Ankara Doppler Ultrason, radyasyon barındırmıyor. Bundan dolayı hamilelerde Doppler Ultrason çektirebilir. Hamileliğin yanı sıra pek çok hastalığın teşhisinde de yararlanılan bir yöntemdir. Kan damarlarının içini görüntüleyerek kan akış hızı hakkında bilgi verir. Kalp hastalıkları ile beyin damarları problemlerinin tanısı içinde kullanılır. Doppler UUltrason’un yan etkisi yoktur. Ayrıca akciğer, böbrek, pankreas ve karaciğerdeki hastalıkların teşhisi içinde Doppler Ultrason’dan yararlanılır.

Ankara Doppler Ultrason Ücretleri

Ankara Doppler Ultrason ücretleri, aşağıda sıralayacağımız yöntemlere göre belirlenir. Ankara Doppler Ultrason fiyatları şu şekildedir:

3 Boyutlu Renkli Doppler Ultrasonografi

3 boyutlu Renkli Doppler Ultrasonografi, gebelik ultrasonu olarak da isimlendirilebilir. Bebeğin gelişimi hakkında bilgi vermek amacıyla fetal anatominin tüm bölümlerinin incelenmesini sağlar. Görüntülenecek organ, damar ya da kitleler ilk olarak gri skala US’la anatomik inceleniyor. İncelemenin akabinde Doppler Ultrason çalıştırılarak inceleme devam eder. Ankara Doppler Ultrason ücreti hakkında kesin bilgi vermek mümkün değil.

Abdominal Aorta Renkli Doppler US

İç organların ve karın boşluğundaki kan damarlarıyla kanın dolaşımını inceler. Hasta sedyeye sırt üstü uzandıktan sonra görevli tarafından karın kısmına jel sürülür. Karın kısmındaki organların incelenmesi ultrason probuyla yapılmaktadır. Karaciğer, böbrek yetmezliği hastalıkların teşhisi için başvurulur. Fiyatları her özel hastanede farklıdır.

Abdominal Renkli Doppler Us

Karın boşluğu içindeki organlarla kan damarlarını inceler. Sedyeye yatırılan hastaya önce jel sürülür. Daha sonra ultrason probuyla incelenmeye başlanır. Yumurtalıklar, prostat, böbrek, karaciğer, rahim incelenir.

Alt Ekstremite Arteriel Sistem RDUS, Tek Taraflı

Ankara Doppler Ultrason fiyatları çekilecek ultrason türüne göre belirlenmektedir. Bacak damarlarında daralma ve tıkanıklık olup olmadığının incelenmesi içinde Alt Ekstremite Arteriel Sistem RDUS, tek taraflı çekilir. Ultrason probuyla bacak bölgesi incelenir.

Alt Ekstremite Perforan Ven Renkli Doppler US, Tek Taraflı

Ankara Doppler Ultrason ücreti belirleyen diğer çekim türüyse, Alt Eksremite Perforan Ven Renkli Doppler US, tek taraflıdır. Derin toplardamarlarla yüzeyel toplardamarların birleşimini sağlayan bağlantı damarlarını inceler.

Alt Ekstremite Venöz Sistem RDUS, Tek Taraflı

Bacaklardaki şişmenin nedeni öğrenmek için Alt Ekstremite Venöz Sistem RDUS, tek taraflıya başvurulur. Varis gibi hastalıkların sebebi için başvurulan bir yöntemdir. Bacaklara jel sürülerek ultrason probuyla görüntü alınıp doktor tarafından yorumlanır.

Karotis Renkli Doppler US (Tek, Bilateral)

Beyinle alakalı hastalıkların tespiti ve çözümü için başvurulan bir tetkiktir. Hasta ilk olarak sedyeye sırt üstü yatırılır. Ultrason probuyla jel boyundaki damarları inceleyerek görüntü oluşturur. Boynun her iki tarafı da teker teker incelenir.

Kitle Lezyonu Renkli Doppler US

Kişi eliyle kontrol ettiğinde şişlik hissettiğinde onun kötü huylu ve iyi huylu olup olmadığını tespit için; Kitle Lezyonu Renkli Doppler US’a başvurulur. Kitle Lezyonu Renkli Doppler US ile;

  • Tendon yırtılmaları,
  • Tümör,
  • Kan damarlarının sıvı içerip içermediği,
  • Apandisitler tespit edilir.

Ultrason probuyla kitle görülen yer incelenir.

Meme Renkli Doppler US

Ankara özel hastanelerde ayrıntılı ultrason fiyatları konusuna etki eden diğer bir tetkikse; Meme Renkli Doppler US’tur. Ultrason probu ve jelle hastanın memesi incelenip görüntülenerek hastalıklar tespit edilir.

Obstetrik Renkli Doppler US

Obstetrik usg, hamilelikte çok kullanılmaktadır. Renkli Doppler US ile bebeğin anne karnındaki görüntüsü izlenir. Bu ultrasonda insanların duyamayacağı yüksek frekanslı ses dalgaları duyulur. Ayrıca duyulardan gelen dalgalarda görüntülenmektedir.

Orbita Renkli Doppler US

Kan akışının izlenmesi için kullanılan bir ultrason görüntülemedir. Oftalmik hastalıkların teşhis edilmesi için başvurulur. Hasta başını 30 derece yukarıya kaldırır. Göz kapaklarını da hafif şekilde kapatır. Doppler ultrason probu, yatay olarak göz kapağı üzerine yerleştirilerek Orbita Renkli Doppler US çekilir.

Pelvik Renkli Doppler US

Kadın hastalıklarının teşhisi için yapılan bir ultrason çekimidir. Radyasyon ve ışın barındırmaz. Karın bölgesinin ultrason probuyla incelenmesidir.

Penil Renkli Doppler US

Ankara Doppler Ultrason tekniklerinden olan Penil Renkli Doppler US; ereksiyon problemi yaşayanlara yapılır. Penil Renkli Doppler US çekimi için hasta sedyeye sırt üstü yatar. Penil Renkli Doppler US ile penisin her tarafındaki damarların akım hızları ve çapları ölçülür. Akabinde Penil Doppler iğnesiyle penisin sertleşmesi için enjeksiyon enjekte edilir.

Portal Ven Renkli Doppler US

Karaciğer hastalıklarının teşhis edilmesi için Portal Ven Renkli Doppler US yapılır. Portal Ven Renkli Doppler US, ılık jelle probun hastanın üst karın bölgesinde gezdirilmesiyle yapılır.

Renal Renkli Doppler US (Bilateral)

Yüksek tansiyon olup olmadığını tespit için yapılır. Renal Renkli Doppler US (Bilateral) çekilecek bölgeye jel sürülüp, prob gezdirilerek görüntü alınır.

Skrotal Renkli Doppler US

Erkeklerin testislerini incelemek için kullanılan bir yöntemdir. Hasta sırt üstü yatar pozisyonunu alır. Daha sonra ultrason cihazıyla karın alt bölgeleri, skrotum ve testisler incelenir.

Tiroid Bezi Renkli Doppler US

Ankara Doppler Ultrason ücreti, Tiroid Bezi Renkli Doppler US çekimine göre de belirlenmektedir. Tiroid bezindeki kistleri, tümörleri ve nodülleri tespit için başvurulan bir yöntemdir. Bu ultrason yöntemi, boyun bölgesinde yapılır.

Üst Ekstremite Arteriel Sistem RDUS, Tek Taraflı

Koldaki atar damar tıkanıklıkları ve daralmaları için yapılır. Tek kolda ortalama 30 dakika yapılan tanı yöntemidir.

Üst Ekstremite Venöz Sistem RDUS, Tek Taraflı

Kollarda çekilen bir ultrasondur.

Vertebral Arter Renkli Doppler US (Tek, Bilateral)

Bu ultrason yöntemi, karotiste darlık olup olmadığını anlamak için yapılır.

Vezikoüreteral Reflüks Renkli Doppler US

Vezikoüreteral Reflüks Renkli Doppler US, reflü hastalığının teşhisi için yapılır. Ankara Doppler Ultrason fiyatları belirlenirken bu ultrasonun türüne de bakılır.

Popüler Yazılar
Menü
Translate »