Ankara Anestezili Endoskopi

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ankara Anestezili Endoskopi
Ankara Anestezili Endoskopi

Anestezili endoskopi Ankara yapılacak yerlerle dolu bir kenttir. Hastalıkların şekil değiştirmesi ve ciddileşmesinden dolayı tıp alanına her gün yeni bir yöntem sunuluyor. Anestezili endoskopide o yöntemlerin başında geliyor.

Anestezili endoskopi ile hastalıklar hızlı şekilde teşhis edilip tedavi edilebilir. Uyutarak endoskopi Ankara kentinde yapan yer çok var. Ankara endoskopi yapan hastaneler sayesinde hastalıklar ilerlemeden teşhis koyulabiliyor. Ankara’da birçok özel hastane endoskopi konusunda hizmet veriyor. Anestezili endoskopi, hastaya damardan anestezinin verilmesiyle gerçekleşir. Anestezili endoskopide anestezi uzmanları da görev yapar. Anestezi uzmanları her hastaya özel anestezinin miktarını ayarlayıp verir. Bu sayede anesteziden kaynaklı olarak hastada herhangi bir problem ortaya çıkmaz.

Ankara Anestezili Endoskopi Nasıl Yapılır?

Ankara endoskopi yapan özel hastaneler bünyesinde istihdam eden doktorlar tarafından işlem öncesinde hasta bilgilendirilmekte. Ankara’da uyutularak endoskopi işlemleri öncesinde hasta şu konulara dikkat etmelidir;

  • İlk olarak hasta uygulama öncesinde muayene edilmekte,
  • Endoskopi işleminden bir gece önce saat 00.00 itibariyle hasta yeme ve içmeyi kesmelidir,
  • Uygulama öncesinde hasta kan sulandırıcı ilaç kullanmamalıdır,
  • Hasta şeker, tansiyon gibi hastalıklar için ilaç kullanıyorsa onları bir yudum suyla içebilmekte,
  • Astım hastaları uygulamaya gelirken sprey ilaçlarını mutlaka yanlarında getirmelidir.
  • Hasta endoskopi işleminde anestezi alacağı uygulama sonrasında kesinlikle araç kullanmamalıdır,

Ankara özel hastane endoskopi yaparken hastaya anestezi verir. Bu nedenle hasta endoskopi esnasında ağrı hissetmez. Hastaya anestezi verildikten sonra endoskopi işlemine başlanır. Anestezili endoskopi ortalama 10-30 dakika sürmektedir. Anestezili endoskopi, üzerinde ince kamera ve ışığın yer aldığı bir tüpün ağızdan girerek iç organları incelemesiyle gerçekleşir. Ankara’da uyutarak endoskopi işlemi sona erdikten ortalama 30 dakika sonra hasta yavaş yavaş uyanmaya başlar. Anestezili endoskopi yapılan kişinin yanında mutlaka bir refakatçisi bulunmalıdır. Hastaya anestezi verildiği için yalnız başına eve dönmesi sakıncalıdır. Nadir görülse de bazı hastalarda anestezili endoskopinin ardından baş dönmesi, bulantı ve kusma gibi durumlar olabilmektedir. Bu yan etkiler yaklaşık bir saat içinde ortadan kalkar. Anestezili endoskopi işleminde anestezi uzmanının yanı sıra Gastroenteroloji uzmanı da görev yapar.

Ankara Anestezili Endoskopi Fiyatları 2022

Ankara endoskopi fiyatları hakkında kesin bilgi vermek doğru değildir. Uyutularak endoskopi fiyatları her klinikte ve hastanede farklıdır. Özel hastanelerde anestezili endoskopi işlemi daha kapsamlı hastanın konforu düşünülerek yapılmakta. Bu nedenle özel hastanede endoskopi fiyatları, birazcık yüksektir.

Ankara endoskopi ücretleri; endokopinin tipine, hastadan biyopsi parça alınıp alınmadığına göre belirlenmekte. Kapsül endoskopi yapan hastaneler Ankara kentinde çok fazladır. Bu nedenle Uyutularak endoskopi fiyatları her kurumda farklı belirlenmiştir. Ankara uyutularak endoskopi fiyatları hakkında kesin bilgi almak için önce doktorun hastayı muayene etmesi gerekmekte. Doktor hastayı muayene ettikten sonra kesin olarak anestezili endoskopi fiyatları Ankara belirlenmiş oluyor.

Popüler Yazılar
Menü
Translate »